נשיא מועדון הפועל כפ"ס בכדורסל, אבי יבין, מאיים בתביעת לשון הרע נגד מכבי צעירי כפר סבא

מאת: אירית מרק

עיריית כפר סבא הוציאה הודעה לציבור לפיה ביום 24/8/23 הופצה מטעם מכבי "צעירי" כפר-סבא הודעה לרישום בית ספר לכדורסל במגרשי בתי הספר ברנר, בן גוריון, סורקיס, ש"י עגנון ופרס, זאת בימים ובשעות אשר פורטו בהודעה. "עיריית כפר-סבא מודיעה כי מדובר בפרסום שגוי, שכן העירייה לא הקצתה ולא אישרה למועדון מכבי "צעירי" כפר-סבא להפעיל במגרשים העירוניים שבתחומה בית ספר לכדורסל ו/או כל פעילות אחרת. כל הנרשם לפעילות, כמפורסם בהודעה, עושה זאת על אחריותו בלבד".

מנגד, הוציא רועי ששון, הבעלים של מכבי צעירי כפר סבא הודעה בדף הפייסבוק לפיה הוא כותב "הרישום כרגיל, לא לתת לספינים ולשחיתות לנצח".

עוד נכתב בדף מכבי צעירי כפר סבא "כפי שפורסם ביום חמישי האחרון ה-24.8, נפתח הרישום לבית הספר לכדורסל של מכבי, האימונים יחלו החל מה-01.09 לפי מוקדי האימון, הימים והשעות המעודכנים. למרות ההודעה שפורסמה מטעם העירייה (עבור מועדון ספציפי?), אנו מדגישים כי הפעילות תתקיים כרגיל, במגרשים עירוניים הפתוחים לכלל התושבים ועבור התושבים. נשאלת השאלה מדוע העירייה מנסה להערים קשיים ולהתנהל בצורה בריונית מול מועדון הכדורסל מכבי "צעירי" כפר סבא? ברשותנו לא מעט מידע על קשרים וחיבורים בין העירייה להפועל כפ"ס, לדעתנו זהו לא המקום לחשוף את כל המידע, אך חשוב שהציבור יידע. דוגמא אחת מבין רבות: האם העובדה שנשיא מועדון הפועל כפ"ס בכדורסל, אבי יבין, חבר בסיעתו של ראש העיר רפי סער (מס' 5 ברשימה) בבחירות האחרונות, אינה מהווה ניגוד עניינים? האם גורמת לשיקולים זרים? אנחנו שלושה תושבי כפר סבא (רועי ששון, גיא מסה ורועי נורליאן), אשר גדלנו וחונכנו על ערכי הספורט והתחרות, חינכנו וקידמנו במהלך השנים אלפים מילדי העיר, נמשיך לפעול למען טובת הילדים בלבד!".

אבי יבין

אבי יבין בתגובה חריפה מאיים בתביעה :"לפני כ 4.5 שנים התפטרתי מהרשימה של רפי בדיוק בכדי למנוע לזות שפתיים וכדי למנוע סוג של ניגוד אינטרסים אפשרי. הודעתי לרועי ששון מנכ"ל צעירי מכבי שאני מבקש ממנו להסיר את הפוסט השיקרי שלו ולא לערב אותי במאבק שלו. לכרוך אותי בענייני ניגוד עניינים, או כמישהו שפועל מתוך שיקולים זרים זו ממש הוצאת דיבה עלי ועל פעילותי בת כ 40 שנה בהתנדבות מלאה!! בעיר והכול לרווחת ילדי העיר והחברה הכפר סבאית. אני רוצה רגע להזכיר לרועי ששון שאותו אבי יבין אותו הוא משמיץ בפוסט הזה הקים ופועל מזה 5 שנים כיו"ר ועדת ההיגוי העירונית בהתנדבות וזאת גם לרווחת ילדיו את שלוחת מכון ויצמן בעיר שתחל לפעול בסוף השנה. אותו אבי יבין עומד למעלה מעשור בראש קרן הסיוע לנזקקי כ"ס. אני פעיל גם רבות עם נוער כפר סבאי שאני מסייע לו בעולם , הסטרטאפים כמנטור ועוד ועוד ועוד. פניתי לרועי ששון שיסיר במיידית את הפוסט או את פרק ההשמצה עלי והטלת הדופי בי אישית. אין מקום לשרבוב אנשים שכל עולמם תרומה ונתינה במאבק ציבורי ספורטיבי. הודעתי לרועי שאם הוא לא יסיר את הפוסט /הפיסקה לגבי, אשקול לפרסם דברים חמורים על פטרוניו שהם הם פעלו לכאורה בניגוד עניינים ואף אשקול להגיש נגדו תביעת דיבה. צר לי שרועי וחבריו מקבלים עצות אחיתופל ונוהגים בבריונות רשת תוך השמצות אישיות חסרות שחר. חבל שכך הם פני הדברים".

רועי ששון מנכ"ל מועדון מכבי צעירי כפר סבא בתגובה "1. כל העובדות שרשומות בפוסט נכונות
2. לאחר שיחה עם אבי יבין, למען הסר ספק, הובהר גם בפוסט כי הוא התפטר לאחר כ-3 חודשים
3. כל הטענות של המועדון, מופנות אך ורק לעירייה ולקברניטיה.
לסיום, מועדון הכדורסל מכבי כפ״ס, בניגוד לנטען על ידי אבי, לא נוהג בבריונות והשמצות, אך לצערו מותקף ופועל כנגד פעולות בריונות שכל מטרתן למנוע את הקמת המועדון (האחרונה שבהן, העירייה הגדילה לעשות ומשתמשת בבתי הספר ככלי לניגוח במועדון)".

מעיריית כפר סבא נמסר: "חלוקת מגרשי הספורט נעשית על פי תבחינים וקריטריונים המאושרים על ידי מועצת העיר, כאשר בקשת המועדון להקצאת מגרשים, לא עמדה בדרישות הסף הקבועות בנוהל. יודגש כי נושא זה מצוי בהליכים משפטיים ודיון עתיד להתקיים בנושא בקרוב. אין שום בסיס לטענות המופרכות של המועדון, ועיריית כפר סבא תגיב לכל הטענות בבית המשפט. באשר להודעה כנגד פרסום שגוי מצד המועדון, יובהר כי העירייה לא תאפשר הפצת פרסומים מטעים, הנעשים באופן חד צדדי, ללא תיאום ואישור העירייה, ולפיכך הודיעה העירייה למועדון ולציבור כי פעילות המועדון אינה מאושרת ואיננה על דעת העירייה."