במעמד בני משפחות החטופים מכפר סבא, נחנך קיר גרפיטי ייחודי ועליו דמויותיהם

בטקס מרגש שהתקיים אתמול, שלישי 9/7, נחנך קיר גרפיטי ייחודי בכפר סבא ועליו ציור החטופים תושבי העיר. חנוכת הקיר, שצויר לאחרונה על ידי האומן בנצי ברופמן, התקיימה בנוכחות בני משפחות החטופים – גולדין, דוד, גלבוע-דלאל, דניאל, הורן, קלדרון וביבס.

ביום חמישי, 20/6, הוקם קיר ייחודי עם ציור גרפיטי ובו דמויותיהם של תושבי כפר סבא החטופים: הדר גולדין, עוז דניאל, אביתר דוד, גיא גלבוע דלאל והאחים איתן ויאיר הורן, שגדלו בעיר.

"לא נוותר לעולם על חזרתם של יקירינו הביתה", אמרה במהלך הטקס לאה גולדין, אימו של הדר, שסיפרה על המאבק הארוך להשבת בנה, מאז שנחטף לפני 10 שנים, ב-1 באוגוסט שנת 2014.

צילומים בן ניקסון

 

 

"גיא נסע למסיבה עם חבריו אביתר דוד, רון צרפתי ועידן הרמתי. אף אחד מהם לא חזר הביתה. רון ועידן שהיו זוג צעיר ואוהב, נרצחו באכזריות. גיא ואביתר נחטפו לעזה", אמר אילן, אביו של גיא גלבוע דלאל. "מאז עברו 277 ימים ואף אחד לא חשב שאחרי 9 חודשים החטופים לא יהיו בבית. פידיון השבויים הוא הערך החשוב ביותר ביהדות ועכשיו זהו זמן של תקווה".

קיר ציורי החטופים הוא יוזמה של אורי אלמן, חברו של עילי דוד, אחיו של החטוף אביתר דוד ובשיתוף עיריית כפר סבא, מטה משפחות החטופים הארצי והמקומי ובני משפחות החטופים, כאשר על הקיר צוירו דמויותיהם של תושבי כפר סבא החטופים: הדר גולדין, עוז דניאל, אביתר דוד, גיא גלבוע דלאל והאחים איתן ויאיר הורן, שגדלו בעיר.

 

 

"כשאני צופה בסרטון חטיפתו כולי כעס, על כולם. אבל אביתר חי, ראינו אותו והכל נגזר מההבנה הפשוטה הזו", אמר עילי, אחיו של אביתר דוד. "אנחנו במלחמה עם הטרור ועם הזכות לקיומנו, אך זמנם של החטופים אוזל, עיזרו לנו להחזיר אותם הביתה".

ראש העיר כפר סבא, רפי סער: "כאשר אבישי דוד, אביו של אביתר החטוף כבר 276 יום, פנה אלי להרים יוזמה מיוחדת שמטרתה לזכור את החטופות והחטופות, לא חשבתי לרגע פעמיים. ביחד עם מטה משפחות החטופים בעיר בהובלת רוני מילוא, המיזם יצא לדרך והקמנו קיר ייחודי ועליו ציור החטופים הכפר סבאיים. האומן שנבחר – בנצי ברופמן – היה אמור להשתתף בפסטיבל הנובה, אך עם השגחה עליונה, נבצר ממנו לבסוף להגיע לאירוע וכך ניצלו חייו. היום חנכנו את המיזם, עם תפילה גדולה לחזרתם במהרה. לא נעצור לרגע עד שכל החטופות והחטופים יחזרו הביתה ונמשיך לחבק את משפחותיהם".

 

כתיבת תגובה