יום האשה: כמה נשים בכפר סבא, כמה עובדות בעירייה ובאלו תפקידים

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב facebook
Facebook

יום האישה הבין-לאומי בכפר סבא: למעלה מ-65 אלף נשים מתגוררות בעיר. בעירייה הן מהוות 76 אחוז מכלל העובדות והעובדים, ו-66 אחוז בתפקידי ניהול

כפר סבא מציינת את יום האישה הבין-לאומי, המתקיים היום, 08.03.2021, כאשר אירועי יום האישה יתפרסו בעיר על פני חודש וייפתחו בחשיפת קיר המלחינות – יוזמה ייחודית להעלאת המודעות לנשים מלחינות בקונסרבטוריון העירוני, חתימה על אמנה ראשונה מסוגה לתרבות שוויונית ופתיחת תערוכת "מגדר בג'ינס".

לרגל יום האישה הבין-לאומי, נאספו מספר נתונים מעניינים על הנשים בכפר סבא ועל שיעורן של הנשים המועסקות בעירייה, בין היתר בתפקידי ניהול בכירים.
בכפר סבא מתגוררות כיום 65,462 נשים, לעומת 62,245 גברים. 13,521 הן נשים בגיל 18-40, 15,370 הן נשים מעל גיל 60 ו-3,340 הן נערות בגיל 13-17.

בעיריית כפר סבא עומד שיעורן של הנשים על 76 אחוז מכלל עובדות ועובדי העירייה. 66 אחוז מתפקידי הניהול בעירייה מאוישים על ידי נשים, כאשר בניהול מחלקות העירייה ניתן למצוא 49 נשים לעומת 29 גברים, 8 סגניות מנהלות ומנהלי אגפים ומספר דומה של גברים ונשים בניהול אגפים – 10 ו-9.

ראש העיר, רפי סער: "לאורך שנים רבות בהיסטוריה של המין האנושי, הודרו נשים מתפקידים בכירים, שכרן היה נמוך באופן משמעותי לעומת גברים, נאסר עליהן לבחור ועוד. המצב השתפר עם השנים אך הוא עדיין אינו אידיאלי או שוויוני וחובה עלינו לפעול ולקדם שוויון מגדרי מלא בין גברים ונשים בכל תחומי החיים, וכך נמשיך לעשות – למען הבנות שלנו, התלמידות שלנו ומנהיגות המחר".

חברת מועצת העיר, יו"ר מועצת הנשים ומחזיקת תיק התרבות, עו"ד עדי לוי-סקופ: "האמנה לקידום תרבות שוויונית היא מיזם ארצי ייחודי ופורץ דרך של כפר סבא, שמטרתו לקדם חברה מתוקנת ושוויונית, המאפשרת לכל אחת ואחד בה למצות את הפוטנציאל האישי שלה ושלו בכל תחומי החיים בכלל, ובתחום התרבות והאומנות בפרט. מספר הנשים המתגוררות בעיר כפר סבא מוכיח את כוחנו להוביל שינוי אמיתי

עדי לוי סקופ

שבא לידי ביטוי בשדרת הניהולית בעירייה. אני מודה לכל השותפים והשותפות על קידום השוויון בין נשים לגברים בכל תחומי החיים ומזמינה את כל תושבי ותושבות העיר להצטרף אלינו לפסטיבל תרבות שוויונית במהלך כל חודש האישה הבין-לאומי, ולכל העשייה".

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
אימייל
שיתוף ב print
הדפס

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. נאווה

    על שום מה הגאווה? הנתונים המעניינים באמת הם שלמרות האחוז הגבוה של העובדות המועסקות, ובתפקידי ניהול וניהול בכירים הן עדיין מרוויחות פחות מגברים באופן משמעותי וללא שום סיבה מוצדקת. מאחר שעיריית כפר סבא דוגלת בשקיפות היינו מצפים שיפרסמו את הנתונים בזירה של השקיפות אבל שם מפורסמים רק את נתוני המדד של שנת 2019 ושום דבר מעבר.

התגובות נעולות.