כפר סבא: יוקם חניון טעינה לאוטובוסים חשמליים באזור התעסוקה עתיר ידע

הפרויקט ייחודי הוא צעד נוסף שיביא לשיפור משמעותי בתדירות האוטובוסים בכפר סבא והפחתת זיהום האוויר בעיר.

בדיון של מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה בראשות יו"ר המליאה, ראש העיר, רפי סער, אושרה אתמול, יום רביעי (10/8) תכנית להקמת מסוף תחבורה ציבורית מתקדם עבור אוטובוסים חשמליים באזור עתיר ידע. התכנית עתידה להביא לתוספת של פי שלושה בתדירות האוטובוסים בעיר, ועידוד השימוש בתחבורה ציבורית ידידותית לסביבה והפחתת זיהום האוויר שמיוצר ע"י אוטובוסים המונעים ע"י דלק.

רפי סער, ראש העיר: "מדובר בפרויקט ירוק נוסף שיביא להפחתת זיהום האוויר והרעש האוטובוסים בעיר. כפר סבא הולכת לכיוון של תחבורה בת קיימא, וכעת אנו הושלם צעד נוסף במדיניות של תחבורה ירוקה שאנו מקדמים. אנו עובדים יחד על מנת להפוך את כפר סבא למודל לחיקוי לכל ערי ישראל בתחום התחבורה. אני רוצה להודות לחבר המועצה עילאי הרסגור הנדין, מחזיק תיק התחבורה המוביל איתי יחד את מדיניות של הפחתת זיהום האוויר בעיר ועידוד השימוש בתחבורה ירוקה למען שיפור איכות התחבורה הציבורית ולהמשך הפיתוח והרחבת השירות."

עילאי הרסגור הנדין: "בתום דיון ארוך, תומכי התחבורה הציבורית ניצחו והמסוף החשמלי יקום. אני גאה להוביל יחד עם ראש העיר את המהפכה התחבורתית בכפר סבא. שנים של עבודה קשה הופכים כעת למציאות עם הקמת המסופים החשמליים. בתוך כמה שנים נגדיל את היקף התחבורה הציבורית בעיר פי שלושה, נחליף את האוטובוסים המזהמים ונחסוך שעות רבות של עמידה בפקקים".

שירות האוטובוסים במדינת ישראל משמש כרובד משמעותי ביותר של מערכת התחבורה הציבורית. אולם, מחסור החמור במתקני תשתית לתפעול תחבורה ציבורית באוטובוסים מהווה חסם משמעותי לשיפור איכות התחבורה הציבורית ולהמשך הפיתוח והרחבת השירות. הקמת מתקן תשתית תאפשר לשפר באופן משמעותי את רמת השירות של התחבורה הציבורית בעיר כפר סבא. נבחנו מספר חלופות אפשריות להקמת מתקן התשתית בעיר כפר סבא ונקבע כי יש צורך במתקן תשתית לתחבורה ציבורית ברחוב עתיר ידע. עיריית כפר סבא ומשרד התחבורה מקימים כעת שני מסופי תחבורה גדולים במזרח העיר, ומסוף שלישי יתווסף בהמשך. המסופים יאפשרו טעינה של אוטובוסים חשמליים שיחליפו את האוטובוסים המזהמים שחונים כיום בין היתר בתחנה המרכזית.