חניכת חדר כושר לזכר הילד עמית מזרחיל

פייסבוק
WhatsApp
אימייל
הדפס
Telegram
LinkedIn
Twitter

שנים רבות חולמים בהפועל כפר סבא בהקמת חדר כושר במתחם האימונים למחלקת הנוער של המועדון. השבוע התממש החלום הזה כאשר הוקם במתחם "עמית לכושר", חדר כושר מאובזר וחדשני לזכרו של עמית מזרחיל, שחקן המועדון שנפטר ממחלת הסרטן לפני 15 חודשים. בחדר ישנה תמונה של עמית עם טקסט המספר את סיפורו וכן מספר ציטוטים שלו שנכתבו בכתב ידו.

 

בטקס נכחו עשרות אנשים, בהם משפחת מזרחיל, חבריו של עמית לקבוצה, וכן נציגים של הפועל כפר סבא ועיריית כפר סבא. בטקס נאמרו דברים מפי משפחת מזרחיל, מנכ"ל הפועל כפר סבא, עידן שום, ראש העיר רפי סער ושני סגני ראש העיר, אורן כהן ודני הרוש.

 

אביו של עמית, אורן מזרחיל, אמר בשם המשפחה: "השקענו המון מחשבה בדרכים הנכונות להנציח את עמית. היו הרבה רעיונות שעלו ונפסלו כי הם לא התאימו לעמית, למי שהוא היה, לערכים שהוא נשא עימו. כידוע לכם ,כדורגל היה אחת האהבות הגדולות ביותר של עמית. הוא חי כדורגל, שיחק כדורגל, נשם כדורגל, צפה בכדורגל, דיבר כדורגל. הוא גם אהב מאוד ספורט. התמיד במתח, בשכיבות שמיכה, בתרגילים שונים, חלם להגיע לנינג'ה ישראל כשיהיה קצת יותר גדול. הוא גם היה אומר שיהיה לו סיפור מצוין לספר בתכנית, כי הסיפור של המתמודד הוא חלק מהעניין, וסיפור של התגברות על סרטן אלים הוא בהחלט סיפור מנצח. עמית היה מוכוון מטרה ולא ויתר – הוא היה ההוכחה שאין דבר העומד בפני הרצון. היכולת שלו להתגבר על החלמה מניתוח כל כך קשה, תוך התמדה על אימונים ותרגילים ביום ובלילה, תוך התגברות על פחדים לא אנושיים ממש, כל זאת תוך שמירה על חוש הומור מפותח מאוד, על הערכה וכבוד לחברים ולסביבה ודאגה לשלומם. האומץ שלו להציב מטרות ולהשיג אותן.  כל זה הבשיל אותנו להחלטה שאנחנו צריכים להנגיש את האהבות של עמית והערכים שלו לילדים ונערים נוספים. במקום שישקף את השילוב בין האהבה של עמית לכדורגל ולספורט, מקום שיתן לנערים את הכלים להצטיין באותן פעילויות, להציב מטרות, לקבל את האמצעים להגשים אותן ולהיות תלויים רק בתשוקה שלהם, בהתמדה, ביכולת לא לוותר על מנת להצטיין ולהגשים את המטרות.

כל זאת כמובן בהרמוניה והתחשבות והבנה שהחברות היא מה שעושה את ההבדל, וכמובן במועדון שהיה מועדון הבית שלו והפך למועדון הבית לנצח – הפועל כפר סבא. 

עמית היה בהחלט נהנה להתאמן כאן, ואנחנו מאמינים שהיה מסופק מאוד לאפשר לבני הנוער של המועדון לעשות זאת.  אז ביחד עם המועדון נמשיך להנציח את עמית – באמצעות חדר הכושר הזה, והטורניר השנתי שבתקווה יהפוך למסורת וכך ישתלבו להם האהבות של עמית במקום פיזי ובטורניר דינמי ותוסס שתורם להרמוניה בעיר ומאחד את כל קבוצות הילדים של העיר לטורניר משותף".

ראש העיר רפי סער, אמר: "חשוב לנו לדעת שבלכתנו נשארים דברים אחרינו. המחווה הזו של המשפחה והכוחות שיש למשפחה גורמת לחברה שלנו להיות יותר בריאה ולאפשר לנו גם לתת להם את הכוחות שאתם מעניקים לקהילה".

מנכ"ל הקבוצה, עידן שום: "אמרתי למשפחה שאנחנו כביכול מלווים אותם אבל הם מלווים אותנו. אני רוצה להגיד לכם תודה על הכל, יש קשר מאוד מיוחד, חשוב שהלב בפועם של עמית שהפסיק לפעום יהיה פה במועדון. המשפחה עשתה דבר גדול שישמש את ילדי המועדון".

צילום: ראובן שלומי

פייסבוק
WhatsApp
אימייל
הדפס