תכנון פרישה מיסוי: מכלול השיקולים שיש לקחת בחשבון

פייסבוק
WhatsApp
אימייל
הדפס
Telegram
LinkedIn
Twitter

אחד הסעיפים הגדולים ביותר בתקציב הפנסיה שלכם הוא מיסים, ולכן כדי להתכונן נכון לגיל הפנסיה, חשוב לקחת בחשבון את כל השיקולים הכלכליים, כולל המיסים שתצטרכו לשלם בגיל הפנסיה.

 

תמונה:unsplash

תכנון פרישה מיסוי בתקציב מתאים

תכנון פרישה מיסוי צריך להתבצע מתוך שיקולים של חלוקה נכונה של התקציב בגיל הפרישה, והתוכנית צריכה לקחת בחשבון את כל ההיבטים הכלכליים. 

כך, לדוגמא, אנשים שהיו שכירים כל החיים שלהם מתנהלים בתכנון כלכלי שונה מעצמאים, ויש לקחת בחשבון את הכספים שתזדקקו להם בנוסף לקצבת הביטוח הלאומי והרכיבים המכוסים במסגרת קופות החולים לטיפולים רפואיים ולתרופות.

תוכנית הפנסיה שמתנהלת היום לוקחת בחשבון גם שיקולי תכנון פרישה מיסוי, אבל אין פירוש הדבר שהתוכניות שאתם מבצעים היום יהיו נכונות גם בעתיד, לכן יש להיערך לכל תרחיש אפשרי, ולתקצב את החיסכון לעתיד בהתאם לרמת ההכנסה של היום.

אבל מיסים זה לא הכול

בחלק מהמקרים, אנשים מתבקשים לשלם תעריפים נמוכים על מיסים, או שהם נדרשים לשלם סכומים גבוהים מהרגיל, או שאינם נדרשים לשלם מיסים כלל. לכן חשוב לקבל ייעוץ כלכלי של מומחה בתחום שיסייע לכם להבין מה יהיו תעריפי המס שתידרשו לשלם עם הגיעכם לגיל פרישה.

בסופו של דבר, תכנון פרישה מיסוי תלוי בסכומים שאתם יכולים להרשות לעצמכם לחסוך היום, ובהתאם למה שיגרום לכם אושר. אם יש לכם ילדים או נכדים אהובים, חשוב שהתוכנית הכלכלית שלכם תיקח בחשבון גם את התמיכה הכלכלית בהם.

עדכון שמות המוטבים בתוכניות הפנסיה

הטעות הנפוצה ביותר שהרבה אנשים שוגים בה היא שהם לעולם לא משנים את תכניות הפנסיה או את ייעוד המוטבים שלהם. יתרון אחד בשינוי שם המוטב הוא שהכסף יעבור ישירות לאדם המיועד – לעתים קרובות, לבן הזוג.

לכן יש לבצע תכנון פרישה מיסוי מקיף שכולל את כל החשבונות הפיננסיים שלכם – כולל הצרכים הרפואיים שיהיו לכם בעתיד, על מנת לוודא שאתם ובני הזוג שלכם תהיו מכוסים היטב מבחינה כלכלית בעתיד. 

התנהלות כלכלית נבונה כוללת גם לקיחה בחשבון של הילדים כמוטבים משניים, כך שתוכלו לתמוך גם בהם מבחינה כלכלית.

עדכון התוכניות בהתאם להעדפות

למרות ששינוי המוטבים במסמכים פיננסיים ימנע מהשארת יתרת תשלומי המיסים שלכם לבן/בת הזוג שלכם, תוכנית הפנסיה קובעת איך ייראו חייכם בעתיד, בהתאם לחסכונות שאתם צוברים היום. לכן אם היום אתם גרים בבית גדול, למשל, ותרצו לחיות בו גם בעתיד, חשוב שתקצו כבר היום כספים שיאפשרו לכם להמשיך את איכות החיים שיש לכם היום.

בתרחיש אחר, אם אתם מאמינים שתרצו לחיות במסגרת דיור מוגן, תצטרכו להקצות מהיום את הכספים המתאימים. הנקודה שחשוב להפנים היא שאחת לכמה שנים, מומלץ לבחון מחדש את התוכניות העתידיות שלכם, ולעדכן בהתאם את התוכנית של תכנון פרישה מיסוי.

פייסבוק
WhatsApp
אימייל
הדפס