כפר סבא ממובילות מאבק מרכז השלטון המקומי נגד הלאמת קרן הארנונה, כחלק מחוק ההסדרים במשק

פייסבוק
WhatsApp
אימייל
הדפס
Telegram
LinkedIn
Twitter

מרכז השלטון המקומי הודיע, כי באם לא יוסר הנושא מחוק ההסדרים – תתקיים השבתה כללית של השירותים המוניציפליים, החל ממחר

היום, ראשון 14/5, מתקיים בוועדת הכספים בכנסת דיון בנושא חוק ההסדרים, הכולל את הלאמת קרן הארנונה, כאשר לדיון הגיעו ראשי רשויות מקומיות מרחבי הארץ, ביניהם ראש העיר כפר סבא, רפי סער. זאת כחלק ממאבק מרכז השלטון המקומי נגד הכוונה להעביר כספי ארנונה, המשולמים על ידי התושבים ומיועדים לפעילות הרשויות המקומיות ושירותים מוניציפליים לתושבים, לממשלה.

על פי החלטת ראשי הרשויות שהתקבלה בישיבת החירום שהתקיימה היום, בעקבות הצבעת ועדת הכספים על העברת ״קרן הארנונה״ כחלק מחוק ההסדרים, הודיע השלטון המקומי על השבתה כללית של כלל השירותים המוניציפליים החל ממחר, יום שני 15/5, אלא אם יוסר חוק קרן הארנונה מחוק ההסדרים. עיריית כפר סבא היא אחת הרשויות המקומיות המובילות את המאבק.
על פי החלטת מרכז השלטון המקומי, “אנחנו מתנגדים להעברת קרן הארנונה, והתנגדנו לכל אורך כל הדרך. יש כאן ניסיון לפגוע בחינוך, ברווחה, בתרבות וביכולת שלנו לספק שירותים מוניציפליים לתושבים שלנו ולהביא לקריסה של הרשויות המקומיות. הרשויות המקומיות אינן אמורות לדאוג למקורות תקציביים לפתרון משברים לאומיים. לצערנו, לאחר שכל ההתנגדויות שהגשנו נתקלו בחומה, לא נותר לנו אלא להשבית את השירותים המוניציפליים ולהילחם על זכויות התושבים שלנו”.

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער

יש לציין, כי חרף השביתה המתוכננת, הבגרות במתמטיקה לתלמידות ותלמידי כיתות י”א, המתכוננת להתקיים מחר ברחבי הארץ – תתקיים כסדרה.

“הגעתי הבוקר לדיון התשיעי במספר בוועדת הכספים, כחלק מהמאבק של הרשויות המקומיות”, מסביר ראש העיר כפר סבא, רפי סער. “החוק הזה נועד לקחת לתושבי כפר סבא את המיסים שהם משלמים לעירייה, שהיא עירייה איתנה המתנהלת בצורה מצוינת, להעביר את הכסף שלהם לרשויות אחרות. במקום לתמרץ רשויות מוחלשות, פועלים נגד רשויות איתנות, על חשבון איכות החיים של התושבים שלנו – מהלך אליו מתנגדים הן רשויות חזקות והן חזקות פחות. נמשיך להיאבק על זכותם של תושבינו לרווחה ואיכות חיים”.

פייסבוק
WhatsApp
אימייל
הדפס