פתחון לב מסבירים: איך עוזרים לעניים להתמודד עם יוקר המחיה בישראל?

פייסבוק
WhatsApp
אימייל
הדפס
Telegram
LinkedIn
Twitter

יוקר המחיה בישראל הופך להיות יותר ויותר מאתגר ככל שהשנים חולפות, ולמרבה בצער, יש המון משפחות שלא מצליחות לסגור את החודש, וכתוצאה מכך נמצאות מתחת לקו העוני. עמותת פתחון לב פועלת כבר שנים כדי להעניק סיוע כלכלי ומעשי לעניים, ולמומחים שלה יש כמה תובנות חשובות שיכולות לסייע לנזקקים להתמודד עם עלויות המחיה הגבוהות. 

הוצאות הדיור

אחד האתגרים המרכזיים עמם מתמודדים עניים בישראל הוא עלויות הדיור. מחירי השכירות בערים מרכזיות מרקיע שחקים, והרבה משפחות מעוטות יכולת לא יכולות להרשות לעצמן דיור ראוי. ישנן כמה וכמה דרכים להתמודד עם בעיה זו, החל בסבסוד של שכר הדירה או הקלות למשפחות מעוטות יכולת, כדי שיוכלו להרשות לעצמן פתרונות דיור הולמים יותר, ועד הגדלת ההיצע של פתרונות דיור ברי השגה באמצעות יוזמות ממשלתיות או יזמים פרטיים. לבסוף ניתן גם להעניק חינוך פיננסי וייעוץ כדי לעזור למשפחות לנהל טוב יותר את ההוצאות שלהן ולהימנע מפינוי. 

הוצאות מזון

מלבד הדיור, הוצאות מזון גם מציבות אתגר בפני משפחות מעוטות יכולת. עלות סל המצרכים הבסיסי עלתה מאוד בשנים האחרונות, מה שמקשה על משפחות שנמצאות מתחת לקו העוני. ישנן דרכים שונות לעזור לעניים להתמודד עם הוצאות המזון, אחת מהן היא מתן תרומות לעניים. אלפי משפחות זקוקות לתרומות על מנת להתקיים ובאמצעות התרומות הללו ניתן לספק בכל חודש סלי מזון למשפחות עם כל המצרכים הנדרשים. כמו כן ניתן גם לתרום שירות מקצועי כדי לקדם הרגלי אכילה בריאים ובישול ידידותי לתקציב. 

הוצאות נוספות – החל מתחבורה, דרך לבוש ועד מוצרי תינוקות

הוצאות תחבורה, מוצרי תינוקות או הוצאות ביגוד, גם יכולות להוות נטל משמעותי עבור משפחות שנמצאות מתחת לקו העוני בישראל. באמצעות מתן תרומות לעניים, ניתן לעזור גם בזה. תרומה כספית אחת יכולה לשפר את חייהם של נזקקים אשר זקוקים לעזרה יומיומית ונמצאים במאבק קיומי. מלבד סלי מזון, ארגון פתחון לב גם דואג לספק באמצעות תרומות מוצרי תינוקות. בנוסף העמותה מציעה גם סיוע בנושא לבוש והנעלה ומספקת שירותים כמו סיוע משפטי, שירותי מספרה ותמיכה סביב השעון.

ישנה חשיבות רבה למתן תרומות

עמותת פתחון לב מצליחה לעזור לנזקקים באמצעות תרומות של אנשים, ולכן ישנה חשיבות עצומה לכך שכולנו נתגייס כדי לעזור לעניים להתמודד עם יוקר המחיה בישראל. תרומה אחת קטנה שעבורכם עשויה להיות לא משמעותית, יכולה להיות לעולם ומלואו עבור משפחות נזקקות ולאפשר לספק להן משאבים קריטיים להישרדותן, כמו גם ליצור שינוי משמעותי בחייהן בעתיד, ואף לעזור להן לצאת ממעגל העוני. 

אין ספק שיוקר המחיה מציב המון אתגרים בפני משפחות מעוטות יכולת, אך ישנן לא מעט אסטרטגיות שיכולות לסייע ולספק צורות שונות של תמיכה, כך שלכולם תהיה גישה שווה לצרכי החיים הבסיסיים. ובעזרת מתן תרומה לעניים, נוכל אף להשפיע בצורה ממשית במאבק בעוני בישראל ולעזור לעניים להתמודד עם הקשיים והאתגרים.

פייסבוק
WhatsApp
אימייל
הדפס